język polski english deutsch
 
Produkcja

Produkcja

Proces produkcji

Produkcja naszych materiałów akustycznych odbywa się  wyłącznie na terenie Polski, w zakładzie produkcyjnym w Białymstoku. Jest to idealne miejsce ze względu na możliwość zagospodarowania dużej powierzchni produkcyjnej. Posiadamy szeroko rozbudowany park maszynowy oraz wysoko wyspecjalizowaną kadrę. Jesteśmy w stanie zapewnić ciągłość produkcji, bez korzystania z zewnętrznych firm. Wysoka jakość produktu jest wynikiem wieloletniego doświadczenia w branży wykończeniowej wnętrz, które rozwijamy od ponad 20 lat.

Planowanie Produkcji

Analiza Projektu

Pierwszym etapem jest analiza projektu dokonywana przez doświadczonych inżynierów. Zatrudnieni przez nas fachowcy analizują projekt, w celu określenia stopnia trudności wykonania okładzin ściennych i sufitowych lub ustrojów akustycznych.

Kompletownie surowców

Każdy nowy projekt włączany jest do planu produkcji, gdzie zostają nadane mu priorytety i dokładny terminarz produkcji. Na tym etapie określany jest również rozkrój paneli akustycznych (wielkość).

Włączenie projektu do planu

Po dokładnych informacjach z działu produkcji, dotyczących zapotrzebowania na poszczególne surowce, zostają one niezwłocznie zamówione.

Produkcja

Wymiarowanie i przygotowanie rdzeni do dalszej obróbki

W momencie dostarczenia wszystkich surowców potrzebnych do realizacji danego projektu, rozpoczyna się etap produkcji. Rdzeń paneli akustycznych (MDF – niepalny lub płyty gipsowo-włóknowe), zostaje zwymiarowany wg wcześniejszych obliczeń oraz przygotowany do dalszej obróbki.

Doklejanie listw brzegowych

Kolejnym etapem produkcji jest doklejenie do krawędzi rdzenia listw brzegowych z litego drewna, w kolorze wybranym przez architekta lub GW, naturalnego forniru lub laminatu (wierzchniej warstwy panelu). Dzięki temu, panel akustyczny z każdej widocznej strony jest w jednolitym kolorze, a tym samym nie widać jego budowy.

Kalibrowanie płaszczyzn

Następny etap to kalibrowanie płaszczyzn – usuwanie nierówności płyty oraz doklejonej listwy z litego drewna. Jest to ważny moment, w szczególności gdy warstwą dekoracyjną jest fornir, od którego zależy ostateczny wygląd panelu akustycznego.

Oklejanie płaszczyzn

Oklejanie płaszczyzn okładzin ściennych naturalnymi fornirami, laminatami HPL lub innymi dekorami wybranymi przez architekta. Nie jest to jednak ostatni krok w produkcji paneli.

Precyzyjne formatowanie paneli akustycznych do wymiarów ostatecznych

Kolejnym z etapów jest formatowanie okładzin do wymiarów ostatecznych (netto), z zachowaniem dużej dokładności wymiarowej umożliwiającej bezproblemowy montaż. Wystarczy mała różnica wymiarów, a układ paneli akustycznych może się znacznie różnić od zaplanowanego, tym samym efekt końcowy będzie niesatysfakcjonujący.

Obróbka krawędzi bocznych

Momentem, który pozwoli na szybki i bezproblemowy montaż na systemach aluminiowych Yellow Acoustic, jest obróbka krawędzi bocznych. Polega ona na wyfrezowaniu odpowiedniej głębokości i grubości szczeliny, która osadzi panele na aluminiowej konstrukcji.

Opcjonalnie wykonanie perforacji

Yellow Acoustic, w zależności od projektu, wykonuje perforacje w okładzinach ściennych i sufitowych. Ma ona niebagatelny wpływ na akustykę pomieszczeń. Jest to najważniejsza funkcja paneli, ale nie tylko panel z perforacją posiada funkcje akustyczne, te bez bez perforacji również wpływają na akustykę wnętrza.

Precyzyjne szlifowanie (w przypadku forniru)

W celu przygotowania płaszczyzn, oklejanych naturalnymi fornirami, do procesu lakierowania, są one poddawane parokrotnemu szlifowaniu. Dzięki niezwykle dokładnym urządzeniom, grubość okleiny na panelach jest identyczna. Niemniej jednak każdorazowo jest ona kontrolowana.

Lakierowanie

Ostatnim z etapów produkcji jest lakierowanie powierzchni oklejanych naturalnymi fornirami, w celu jej zabezpieczenia przed zabrudzeniami, uszkodzeniami oraz przed działaniem promieni UV.

Konfigurator paneli

Skonfiguruj swój panel

int(0)